E-Ticaret sitesi açmak için neler gerekir?

Tubisad 2014 verilerine göre ülkemizde e-ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor öyleki sadece 2014 yılında ülkemizdeki E-Ticaret hacmi 18.9 Milyar Türk lirası oranına ulaşmakta ve gün geçtikçe bu hacim daha da artmaktadır.


Bundan 5 yıl öncesine rağmen ülkemizde internet kullanımının oldukça yaygınlaşması hemen hemen her evde 1 bilgisayar veya bir akıllı telefon olduğu göz önüne alındığında artık internet üzerinden alışverişinde buna paralel olarak arttığı bilinen bir gerçek.


Peki e-ticaret sitesi açmak için neler yapmak gerekiyor? Bir eticaret sitesi kurmanın avantajları nelerdir? bu yazımızda bir e-ticaret sitesi kurmanız için yapılması gereken adımları tekar teker anlatmaya çalışacağız. 


 


Eticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir?
İlk olarak bir firma sahibi olmanız gerekmektedir, firmanızın şahıs,ltd. vs. olması herhangi bir durum teşkil etmez önemli olan vergi levhanızın olmasıdır. Bir firmanız olmadan da eticaret sitesi kurulabilir ancak bu durum e-ticaret hukukuna aykırıdır ve cezai yaptırımları doğabilir.


 


Siteniz üzerinden kredi kartı ile satış yapılması için yapılması gerekenler nelerdir?
Web siteniz üzerinden kredi kartı ile satış yapabilmeniz için bankalar aracılığı ile sağlanan Sanal Pos hizmetine sahip olmanız gerekmektedir. Sanal pos hizmetini çalışacağınız bankadan temin ettikten sonra eticaret sisteminize birkaç adımda entegre edebiliyorsunuz.


Bankaların yanı sıra birçok banka ödeme alt yapısını sağlayan Payu, İyzico gibi ödeme firmaları ile de çalışabilirsiniz. Bu firmaların avantajı en az 6-7 bankanın posunu kullanabilmeniz ve taksit yapabilmenizdir.


Kargo Gönderimi için neler yapmam gerekir?
Satacağınız ürünlerin müşteriye sorunsuz bir şekilde ulaşması e-ticaret sektörünün en önde gelen konularından biridir. Bu bağlamda çalışacağınız kargo firmasını iyi berlirlemeniz gerekir. Ülkemizdeki kargo firmaları kurumsal anlaşmalar yapabilmektedir, çalışmak istediğiniz kargo firması ile kurumsal anlaşma yaparak hem kargo maliyetlerini minimuma indirebilir hemde gönderi ürünlerinizi sigortalı olarak gönderebilirsiniz. 


Nasıl Bir E-Ticaret yazılımı kullanmalıyım?
Kullanacağınız eticaret yazılımı öncelikle son derece güvenilir ve isteklerinize cevap verebilecek düzeyde olmasıdır. Ayrıca herhangi bir sorununuzda size çözüm üretebilecek kendi ürettiği yazılımlar üzerinde ihtiyacınıza binaen eklemeler ve düzenlemeler yapabilecek kapasitede bir yazılım kullanmanız hayati önem taşımaktadır. 
BayTicaret e-ticaret paketlerimiz bu konuda size her desteği sunmasının yanı sıra, müşterilerimizin istekleri çerçevesinde ek modülleri programlayarak kolaylık entegre edebilmekte ve müşterinin ihtiyacına göre uygulamayı geliştirebilmektedir.

 

 


 

  • 07/11/2015
  • 0
  • Genel

Kategoriler

Son Yazılar

İnternetten Satış Yapmak

İnternet hızlı ve güvenli bir altyapı desteği sunuyor. Hal böyleyken bu altyapıyı temel alıp yatırımlar yapmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternet günün her saati açık ve milyonlarca insana hitap edecek kadar zengin içerikler de barındırıyor. Bir firmanı

E-ticaret Sistemi Nedir?

Bilgisayarın ve internetin hayatımıza hâkimiyet kurmaya başladığı zamanlardan beri her şey gibi ticaret de elektronik ortama taşındı. E-ticaret, ticaretin elektronik halidir; yani sanal ortamda yapılan şeklidir.

Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret

İnsanların ihtiyaçları var olduğu sürece, ticaretin devam etmesi beklenir. İktisadın amacını da oluşturan ihtiyaçları karşılama yöntemi, akılcı bir ticaret ile mümkün olabilir. Günümüzde işgücü artmış, rekabet bir hayli kızışmıştır. Bu arenada rakipler sı

E-Ticaret sitesi açmak için neler gerekir?

Tubisad 2014 verilerine göre ülkemizde e-ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor öyleki sadece 2014 yılında ülkemizdeki E-Ticaret hacmi 18.9 Milyar Türk lirası oranına ulaşmakta ve gün geçtikçe bu hacim daha da artmaktadır.

Her üç kişiden 1i e-ticareti seçti!

İnternet kullananlar arasında geçen yıl yüzde 24.1 olan e-ticaret ile yapma oranı son 3 ayda yüzde 30.8’e yükseldi.

Anadolu insanı e-ticareti sevdi!

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Anadolu’da online alışveriş konusunda ciddi anlamda öne çıkan iller olduğunu belirtti.

Bayramınız Kutlu Olsun!

BayTicaret ailesi olarak kurban bayramınızı kutlarız.

Bize Ulaşın

BayPro Yazılım San. ve Tic.
Üçevler Mah. Dumlupınar Cd. No:5A/F Nilüfer/BURSA

Tel : 0850 840 2529