Her üç kişiden 1i e-ticareti seçti!

İnternet kullananlar arasında geçen yıl yüzde 24.1 olan e-ticaret ile yapma oranı son 3 ayda yüzde 30.8’e yükseldi. 2015 yılı programındaki bilgilere göre Türkiye’de 12 milyon 750 bin sabit telefon, 72 milyon mobil telefon ve 1 milyon 120 bin kablo TV abonesi bulunuyor.

Geçen yıl sonu itibari ile bilgi teknolojileri pazarının yüzde 61’ini telekominikasyon %39’unu bilgi teknolojileri sektörü oluşturdu. Pazar içinde en büyük payı donanım, paket yazılım ve hizmetlerin alt sektörleri aldı.

2013 yılı sonu itibari ile donanım pazarı büyüklüğü 8,46 milyar dolar yazılım pazarının büyüklüğü 730 milyon dolar, hizmetler pazarının büyüklüğü 1,3 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Türkiyede gerçekleşen e-ticaret hacmi son yıllarda önemli artış gösterdi.2013 yılında internetten kartlar aracılığı ile 34,6 milyar lira alışveriş yapılırken bu yılın ağustos ayı itibari ile internetten kartlarla alışveriş tutarı 27,7 milyar liraya ulaştı.

  • BayTicaret
  • 28/09/2015
  • 0
  • Genel

Kategoriler

Son Yazılar

İnternetten Satış Yapmak

İnternet hızlı ve güvenli bir altyapı desteği sunuyor. Hal böyleyken bu altyapıyı temel alıp yatırımlar yapmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternet günün her saati açık ve milyonlarca insana hitap edecek kadar zengin içerikler de barındırıyor. Bir firmanı

E-ticaret Sistemi Nedir?

Bilgisayarın ve internetin hayatımıza hâkimiyet kurmaya başladığı zamanlardan beri her şey gibi ticaret de elektronik ortama taşındı. E-ticaret, ticaretin elektronik halidir; yani sanal ortamda yapılan şeklidir.

Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret

İnsanların ihtiyaçları var olduğu sürece, ticaretin devam etmesi beklenir. İktisadın amacını da oluşturan ihtiyaçları karşılama yöntemi, akılcı bir ticaret ile mümkün olabilir. Günümüzde işgücü artmış, rekabet bir hayli kızışmıştır. Bu arenada rakipler sı

E-Ticaret sitesi açmak için neler gerekir?

Tubisad 2014 verilerine göre ülkemizde e-ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor öyleki sadece 2014 yılında ülkemizdeki E-Ticaret hacmi 18.9 Milyar Türk lirası oranına ulaşmakta ve gün geçtikçe bu hacim daha da artmaktadır.

Her üç kişiden 1i e-ticareti seçti!

İnternet kullananlar arasında geçen yıl yüzde 24.1 olan e-ticaret ile yapma oranı son 3 ayda yüzde 30.8’e yükseldi.

Anadolu insanı e-ticareti sevdi!

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Anadolu’da online alışveriş konusunda ciddi anlamda öne çıkan iller olduğunu belirtti.

Bayramınız Kutlu Olsun!

BayTicaret ailesi olarak kurban bayramınızı kutlarız.

Bize Ulaşın

BayPro Yazılım San. ve Tic.
Üçevler Mah. Dumlupınar Cd. No:5A/F Nilüfer/BURSA

Tel : 0850 840 2529