İnternetten Satış Yapmak

İnternet hızlı ve güvenli bir altyapı desteği sunuyor. Hal böyleyken bu altyapıyı temel alıp yatırımlar yapmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternet günün her saati açık ve milyonlarca insana hitap edecek kadar zengin içerikler de barındırıyor. Bir firmanın hedef kitlesini genişletebilmesi için tanıtım yapması gerekir; reklam ise pahalı bir yüktür ve çok boyutlu işlem süreci gerektirir. Broşür, promosyonlar, TV reklamları ve daha birçok tanıtıcı materyalin olabildiğince çok kullanılması gerekir. Tüm bunların yapılma amacı, daha fazla insanı firmanın mal ve hizmetlerine çekmektir. Oysa elimizin altında internet gibi güçlü bir iletişim ağı varken, diğer tanıtıcı ürünleri neden ön plana alasınız ki? Broşür dağıtmak verimli bir reklamcılık taktiğidir; ancak gün içinde en fazla kaç kişiye ulaşabilirsiniz? Mevcut düzende, internet ile boy ölçüşebilecek tek bir reklam sahası vardır, o da televizyondur. Ama ikisi arasında bir seçim yapılacaksa, bir saniyelik yayını için 2000 dolar civarı ödeme alan TV reklamı internetin gerisinde kalacaktır.


Kaliteli Bir Ticaret Sitesi Hangi Aşamalardan Geçer?


Eğer sanal alışveriş merkezinde bir mağaza açmak istiyorsanız, bu dünyanın kurallarını en baştan öğrenmeniz gerekir. İkinci şart ise empati kurmaktır. Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir? Kalıcı backlink nasıl alınır? Müşteriler sitelerden ne gibi yenilikler bekliyor? Başarı, kısa sürede gerçekleşmez; uzun dönemde doğru neticelerle karşılaşırsınız. Kısa dönem başarıları geçicidir ve profesyonel anlamda düşünüldüğünde, ticaret için umut verici görünse de geleceği muğlaktır.


İnternet sitesinin adı(domain), depolama alanı ve site içi reklamların büyük önemi vardır. Arama motorlarına yazılan kelimeler neticesinde siteler bir sıralamaya tabi tutulur ve kullanıcı bu seçeneklerden birini tercih eder. Birçok kullanıcı ilk sayfada aradığını bulduğu için site sahiplerinin bu dilimde yer alma çabaları vardır. Sitenin adı bu noktada devreye giren önemli bir faktördür. Çiçekçi arayan birisi site adında ‘çiçekçi’ kelimesi yer alan bir siteye daha çabuk ulaşır; çünkü Google algoritması onu daha görünür kılacaktır. Site adının yanında içeriğin de büyük önemi vardır. Sergilenecek ürünler için anahtar kelimelerle bezenmiş tanıtıcı metinler yazılmalıdır. Bu hem müşteriyi bilgilendirecek, hem de ziyaretçi sayısını ciddi oranda artıracaktır. İnternet sitesinin bir diğer önemli aşaması da güvenliğinin sağlanmasıdır. Günümüzde en çok sanal pos, kapıda ödeme, havale-EFT sistemi tercih edilse de PayU, İyzico gibi ödeme sistemleri de kullanılmaktadır. Müşterilerin güvenmediği bir siteden alışveriş yapmayacağını unutmamak gerekiyor.  

  • 16/11/2015
  • 0
  • Genel

Kategoriler

Son Yazılar

İnternetten Satış Yapmak

İnternet hızlı ve güvenli bir altyapı desteği sunuyor. Hal böyleyken bu altyapıyı temel alıp yatırımlar yapmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternet günün her saati açık ve milyonlarca insana hitap edecek kadar zengin içerikler de barındırıyor. Bir firmanı

E-ticaret Sistemi Nedir?

Bilgisayarın ve internetin hayatımıza hâkimiyet kurmaya başladığı zamanlardan beri her şey gibi ticaret de elektronik ortama taşındı. E-ticaret, ticaretin elektronik halidir; yani sanal ortamda yapılan şeklidir.

Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret

İnsanların ihtiyaçları var olduğu sürece, ticaretin devam etmesi beklenir. İktisadın amacını da oluşturan ihtiyaçları karşılama yöntemi, akılcı bir ticaret ile mümkün olabilir. Günümüzde işgücü artmış, rekabet bir hayli kızışmıştır. Bu arenada rakipler sı

E-Ticaret sitesi açmak için neler gerekir?

Tubisad 2014 verilerine göre ülkemizde e-ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor öyleki sadece 2014 yılında ülkemizdeki E-Ticaret hacmi 18.9 Milyar Türk lirası oranına ulaşmakta ve gün geçtikçe bu hacim daha da artmaktadır.

Her üç kişiden 1i e-ticareti seçti!

İnternet kullananlar arasında geçen yıl yüzde 24.1 olan e-ticaret ile yapma oranı son 3 ayda yüzde 30.8’e yükseldi.

Anadolu insanı e-ticareti sevdi!

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Anadolu’da online alışveriş konusunda ciddi anlamda öne çıkan iller olduğunu belirtti.

Bayramınız Kutlu Olsun!

BayTicaret ailesi olarak kurban bayramınızı kutlarız.

Bize Ulaşın

BayPro Yazılım San. ve Tic.
Üçevler Mah. Dumlupınar Cd. No:5A/F Nilüfer/BURSA

Tel : 0850 840 2529