Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret

Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret


İnsanların ihtiyaçları var olduğu sürece, ticaretin devam etmesi beklenir. İktisadın amacını da oluşturan ihtiyaçları karşılama yöntemi, akılcı bir ticaret ile mümkün olabilir. Günümüzde işgücü artmış, rekabet bir hayli kızışmıştır. Bu arenada rakipler sıkı, ürün çeşitliliği ise fazla. Başarılı bir iş hayatı için çağın getirdiği yeniliklere uyum sağlamak gerekiyor. Şu an tüm insanların sanal mecralarda gezdiğini düşünürsek, girişimcilerin bu dünyaya adım atmalarının vakti gelmiş demektir.


Elektronik Ticaret Niçin Önemlidir?


Sesinizi daha net bir şekilde duyurmak için online platformlarda görünür olmak zorundasınız. Reklamcılık televizyonlardan sıyrılıp internet sahasına girdi artık. Sanal ortamlarda günün her saniyesi reklam billboardları asılıyor ve milyonlarca insan bu panolara bakıp ürün almaya yöneliyor. Bir dükkana sahip olmanız tek başına yeterli değil; e-ticaret sitesine de sahip olmalısınız. Üstelik elektronik ticaretle dünyanın bir ucundaki insana ulaşabilirsiniz; ancak belirli bir muhitte konumlanan işyeriniz bunu yapamaz. Ticarethaneniz emlak gideri olan, elektrik-su-doğalgaz faturaları ödenen, vergilerle kesintiye uğrayan bir kuruluştur; e-ticaret sitesinde bu kesintiler ya hiç yaşanmaz ya da nispeten daha az karşılanır. Hem görünür olacaksınız, hem de ekonomik tasarruflar göze çarpacak. Ayrıca dükkanınızın vitrinine ne kadar ürün yerleştirebileceğinizi bir düşünün: on tane mi, yüz tane mi, yoksa bin mi? İnternet sitenizde on binlerce ürüne yer verebilir, hepsini ayrı ayrı tanıtabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. E-ticaret sitelerinde müşterilerin ve satıcının güvenliğini sağlamak adına satışlar kredi kartı, havale ya da kapıda ödeme seçenekleri ile tamamlanır. Bu mali düzenleme her iki tarafı da memnun eder; zira satıcı ürün stokunu bilir, muhasebesini kolaylıkla tutar, müşteri ise güvenli alışverişin keyfini çıkarır.


Elektronik ticaretin doğru bir şekilde yapılandırılması için hazır paketler bulunmaktadır. Bu paketler ihtiyacınız olan site materyallerini tek bir çatı altında tutar; böylelikle kod yazma çilesinden kurtulmuş olursunuz. Sitenin basit ama güzel olması, ürün sınıflandırmalarının özenli bir şekilde yapılması ve ürün bilgilerinin açıklayıcılığı önemlidir. Siteye ziyaretçi çekmek için arama motoru optimizasyonu ve backlink çalışmalarının yapılmış olması gerekir. Müşterilerin indirime olan ilgisini de kullanmalısınız; dışarıda satılan ürünler dükkan kiraları, vergi ve ödemeler yüzünden pahalıdır, müşteri de her zaman ucuza yönelir. Elektronik ticaret sitesi kupon ve kampanyalarla olası müşterileri kendine çekebilecek ve site içinde rahat bir gezinme imkanı taşıyacak donanıma sahip olmalıdır. Masrafları oldukça az olan e-ticaret sitesi, uzman desteği ile oluşturulursa verimli bir iş yapma fırsatı tanıyacaktır.      

  • 16/11/2015
  • 0
  • Genel

Kategoriler

Son Yazılar

İnternetten Satış Yapmak

İnternet hızlı ve güvenli bir altyapı desteği sunuyor. Hal böyleyken bu altyapıyı temel alıp yatırımlar yapmak oldukça cazip bir fikirdir. İnternet günün her saati açık ve milyonlarca insana hitap edecek kadar zengin içerikler de barındırıyor. Bir firmanı

E-ticaret Sistemi Nedir?

Bilgisayarın ve internetin hayatımıza hâkimiyet kurmaya başladığı zamanlardan beri her şey gibi ticaret de elektronik ortama taşındı. E-ticaret, ticaretin elektronik halidir; yani sanal ortamda yapılan şeklidir.

Ticaretin Yeni Yüzü E-Ticaret

İnsanların ihtiyaçları var olduğu sürece, ticaretin devam etmesi beklenir. İktisadın amacını da oluşturan ihtiyaçları karşılama yöntemi, akılcı bir ticaret ile mümkün olabilir. Günümüzde işgücü artmış, rekabet bir hayli kızışmıştır. Bu arenada rakipler sı

E-Ticaret sitesi açmak için neler gerekir?

Tubisad 2014 verilerine göre ülkemizde e-ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor öyleki sadece 2014 yılında ülkemizdeki E-Ticaret hacmi 18.9 Milyar Türk lirası oranına ulaşmakta ve gün geçtikçe bu hacim daha da artmaktadır.

Her üç kişiden 1i e-ticareti seçti!

İnternet kullananlar arasında geçen yıl yüzde 24.1 olan e-ticaret ile yapma oranı son 3 ayda yüzde 30.8’e yükseldi.

Anadolu insanı e-ticareti sevdi!

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Anadolu’da online alışveriş konusunda ciddi anlamda öne çıkan iller olduğunu belirtti.

Bayramınız Kutlu Olsun!

BayTicaret ailesi olarak kurban bayramınızı kutlarız.

Bize Ulaşın

BayPro Yazılım San. ve Tic.
Üçevler Mah. Dumlupınar Cd. No:5A/F Nilüfer/BURSA

Tel : 0850 840 2529